ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

حجاب و عفاف

حجاب و عفاف

چادر بهترين نوع حجاب و نشانه‏ ملي ماست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

حضرت آيت الله خامنه اي ضمن طرح مباحثي درباره پوشش بانوان مي فرمايند : نه اين‏كه من بخواهم بگويم چادر، نوع منحصر است؛ نه،مي‏گويم چادر بهترين نوع حجاب است؛ يك نشانه‏ ملي ماست؛ هيچ اشكالي هم ندارد؛ هيچ منافاتي با هيچ نوع تحركي هم در زن ندارد.

 

بحث‌هايي كه درباب پوشش زن مي‏شود، بحث هاي خوبي است كه انجام مي‏گيرد؛ منتها بايد توجه كنيد كه هيچ بحثي در اين زمينه‏هاي مربوط به پوشش زن، از هجوم تبليغاتي غرب متأثر نباشد؛ اگر متأثر از آن شد، خراب خواهد شد. مثلا بياييم با خودمان فكر كنيم كه حجاب داشته باشيم، اما چادر نباشد؛ اين فكر غلطي است.

نه اين‏كه من بخواهم بگويم چادر، نوع منحصر است؛ نه، من مي‏گويم چادر بهترين نوع حجاب است؛ يك نشانه‏ي ملي ماست؛ هيچ اشكالي هم ندارد؛ هيچ منافاتي با هيچ نوع تحركي هم در زن ندارد. اگر واقعا بناي تحرك و كار اجتماعي و كار سياسي و كار فكري باشد، لباس رسمي زن مي‏تواند چادر باشد و - همان‏طور كه عرض كردم - چادر بهترين نوع حجاب است.
       

البته مي‏توان محجبه بود و چادر هم نداشت؛ منتها همين‏جا هم بايستي آن مرز را پيدا كرد. بعضي‌ها از چادر فرار مي‏كنند، به خاطر اين‏كه هجوم تبليغاتي غرب دامن‌گيرشان نشود؛ منتها از چادر كه فرار مي‏كنند، به آن حجاب واقعي بدون چادر هم رو نمي‏آورند؛ چون آن را هم غرب مورد تهاجم قرار مي‏دهد!.
     

شما خيال كرده‏ايد كه اگر ما چادر را كنار گذاشتيم، فرضا آن مقنعه‏ كذايي و آن لباس‌هاي 'و ليضربن بخمرهن علي جيوبهن' و همانهايي را كه در قرآن هست، درست كرديم، دست از سر ما بر مي‏دارند؟ نه، آنها به اين چيزها قانع نيستند؛ آنها مي‏خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عينا اينجا عمل بشود؛ مثل زمان شاه كه عمل مي‏شد. 
         


در آن زمان، زن اصلا پوشش و حجابي نداشت؛ حتي در اين‏جاها وقتي نوبت به اين كارها مي‏رسد، بي‏بندوباري خيلي بيشتر هم مي‏شود؛ كمااين‏كه در زمان شاه، بي‏بندوباري‏يي كه در همين شهر تهران و بعضي ديگر از شهرهاي كشور ما بود، از معمول شهرهاي اروپا بيشتر بود! زن معمولي در اروپا، لباس و پوشش خودش را داشت؛ اما در اين‏جا آن‏طوري نبود. آن‏طور كه ديده بوديم و شنيده بوديم و مي‏دانستيم و مناظري كه از آن وقت الان جلوي نظر من هست، انسان واقعا حيرت مي‏كند كه چرا بايستي اين‏گونه بشود؛ كمااين‏كه در خيلي از كشورهاي متاسفانه عقب‏مانده‏ي مسلمان و غيرمسلمان هم همين‏طور است. بنابراين، بايد به دقت و با نهايت كنجكاوي و بدون اغماض، مسايل ارزشي را رعايت كرد.
 

(بيانات در ديدار اعضاي شوراي فرهنگي، اجتماعي زنان،جمعي از زنان پزشك متخصص، و مسوولان اولين كنگره‏ حجاب اسلامي،به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) ۴/۱۰/۱۳۷۰ )

منبع: حجاب نیوز

بازدید 480 بار
آخرین ویرایش در شنبه, 15 شهریور 1393 ساعت 22:38
Super User

مدیر عامل و موسس

وبگاه: www.joomi.ir/