ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

حجاب و عفاف

حجاب و عفاف

تصحيح حجاب در خيابان هاي بغداد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

طرح جالب تصحيح حجاب در خيابان هاي بغداد

بر اساس قانون کشور عراق، ‌حجاب مسأله اي اجباري نيست اما با توجه به بافت اجتماعي و ديني اين کشور، بيشتر دختران و زنان عراقي محجبه هستند.

اداره تبليغات اسلامي شهر بغداد اخيرا با هدف تبليغ حجاب اسلامي، طرحي را در سطح اين شهر به راه انداخته که مورد توجه بسياري از ساکنان بغداد قرار گرفته است.

بر اساس اين طرح پوسترهاي بزرگ تبليغاتي در سطح شهر نصب شده که بر روي آن نوشته شده: "حجابک يکمل جمالک" ترجمه: حجاب تو زيباييت را کامل مي کند.


گفته مي شود اين طرح با شعار "تصحيح حجاب"،‌ در بغداد آغاز شده و نظرسنجي هاي انجام شده نشان مي دهد که بيشتر ساکنان بغداد اين اقدام را گامي مفيد، مثبت و مؤثر در راستاي افزايش دختران و زنان با حجاب در بغداد مي دانند.
      

قابل ذکر است، بر اساس قانون کشور عراق، ‌حجاب مسأله اي اجباري نيست اما با توجه به بافت اجتماعي و ديني اين کشور، بيشتر دختران و زنان عراقي محجبه هستند.

ناگفته نماند طرح "تصحيح حجاب" در حالي در بغداد انجام مي شود که برخي احزاب عراقي و نمايندگانشان در پارلمان تاکنون چندين بار موضوع اجباري شدن حجاب در عراق را مطرح کرده اند اما هيچگاه درخواست آنان با موافقت نمايندگان مواجه نشد./ح
   

مرجع : شیعه آنلاین

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی